Koło Naukowe PDF Drukuj
Jeżeli fascynują Cię nowe rozwiązania techniczne, masz własne pomysły na małe projekty badawcze i chcesz podjąć wyzwanie w ich realizacji z kolegami z innych dziedzin nauki - dołącz do naszego koła!

W ramach działalności interdyscyplinarnego koła naukowego „Inżynier na miarę XXI wieku", zespoły projektowe złożone ze studentów różnych kierunków studiów realizują zadania badawcze na styku mechaniki, automatyki i informatyki. Uwieńczeniem tych badań mogą być prace dyplomowe powstające pod opieką pracowników naukowych ATH. Udział w kole pozwoli uczestnikom zapoznać się z metodami pracy w nowoczesnych innowacyjnych przedsiębiorstwach, gdzie złożone problemy techniczne są najczęściej rozwiązywane właśnie przez grupy specjalistów z różnych dziedzin.

Nauka może być zabawna. Przekonaj się o tym osobiście biorąc udział w konkursach, np. w programowaniu i budowie minirobotów. Na najlepszych czekają naprawdę bardzo atrakcyjne nagrody. Działalność koła zakłada również organizację cyklicznych studenckich konferencji naukowych pt. „Inżynier XXI wieku", wizyty studyjne w nowoczesnych zakładach pracy oraz inne formy rozwoju naukowego i zawodowego.

Studenci w ramach koła naukowego będą mieli dostęp do specjalistycznego laboratorium, wyposażonego w nowoczesny sprzęt i urządzenia zakupione specjalnie dla potrzeb projektu. Należą do nich między innymi: skaner 3D, drukarka 3D, laser pomiarowy z oprzyrządowaniem, miniroboty, laboratorium symulujące elastyczny system produkcyjny („mikrofabryka") na bazie którego będzie możliwa rozbudowa istniejących stanowisk produkcyjnych, monitoring oraz analiza procesów produkcyjnych. Studenci będą mogli korzystać ze specjalistycznego oprogramowania z dziedziny projektowania, obliczeń wytrzymałościowych, oprogramowania sterowników przemysłowych oraz robotów.

Opiekun Koła Naukowego:
tel. (33) 8279352
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.KONKURS

Biuro projektu „Inżynier na miarę XXI wieku” ogłasza konkurs na najlepszą pracę wykonaną w ramach zajęć w kole naukowym „Inżynier na miarę XXI”.
Jest on skierowany do wszystkich zarejestrowanych i aktywnych członków, objętych w/w projektem.

Zakres tematyczny obejmuje szeroko pojmowane zagadnienia z:
  • mechaniki i budowy maszyn,
  • automatyki i robotyki,
  • mechatroniki,
  • informatyki.
Sprawozdania z wykonanych prac oraz działalności w kole należy przedstawić opiekunom naukowym.
Komisja konkursowa złożona z pracowników WBMiI wyłoni najlepsze prace. Laureaci zostaną powiadomieni o wyniku postępowania konkursowego drogą mailową.Regulamin Koła Naukowego "Inżynier na miarę XXI wieku"

W dniu 24 listopada 2010 Koło Naukowe "Inżynier na miarę XXI wieku", działający przy Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki, zostało oficjalnie zarejstrowane i otrzymało numer ATH-27/10. W załączniku przedstawiono statut Koła (plik pdf). Aktualne informacje na temat działalności Koła oraz forum użytkowników dostępne są na platformie eLearning'owej -Moodle.Znajdź nas na Facebooku!


Drukarka 3D Zcorp 650, skaner laserowy E-skan, system BEASY

W ramach działalności interdyscyplinarnego koła naukowgo "Inżynier na miarę XXI wieku" udało się sfinalizować zakupy następujących sprzętów oraz oprogramowania:
  • Drukarka 3D Zcorp 650
Drukarka 3D jest urządzeniem wykonawczym technologii szybkiego prototypowania. Drukuje przedmioty, które są zaprojektowane za pomocą trójwymiarowych systemów CAD. Wydruk polega na nakładaniu kolejnych warstw lepiszcza oraz specjalnego proszku. Grubość warstwy może się zmienić od 0,08 mm do 0,1 mm. Drukarka firmy ZCorp jest jedyną drukarką, która drukuje w pełnej gamie kolorów. Poniżej przedstawiono przykładowe zastosowanie drukarki 3D oraz link do prezentacji przedstawiającej sposób wydruku przykładowego elementu - prezentacja

{gallery}drukarka_3D{/gallery}

  • Skaner laserowy E-scan
Skaner laserowy E-scan - jest kompaktowym przenośnym urządzeniem wykonawczym w techologii inżynierii odwrotnej. Posiadany skaner pozwala na skanowanie trójwymiarowych obiektów o skomplikowanym kształcie wraz ze zdejmowaniem tekstury tych obiektów (dzięki wyposażeniu w specjalną kamerę cyfrową). Jest bardzo szybkim urządzeniem, idealnym do nauki technik inżynierii odwrotnej. Wynikiem skanowania jest chmura punktów opisująca kształt skanowanego przedmiotu - dla celów wizualizacyjnych punkty te łączy się trójkątami

{gallery}skaner{/gallery}

  • System Beasy
Program BEASY jest wszechstronnym systemem służącym do rozwiązywania zagadnień sprężystych, termicznych, zmęczenia i pękania, a także korozji, drgań i innych za pomocą metody elementów brzegowych. Jako jeden z nielicznych programów potrafi prognozować rozwój ścieżki pęknięcia zmęczeniowego współpracujących elementów. Szczegółowe informacje na temat możliwości poszczególnych modułów można uzyskać na stronie www.beasy.com


Zapisy do Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Inżynier na miarę XXI wieku"

Zachęcamy studentów kierunków zamawianych Automatyki i Robotyki, Informatyki oraz Mechaniki i Budowy do zapisywania się  do Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Inżynier na miarę XXI wieku", które rozpocznie swoją działalność w październiku br. Wszystkich chętnych zapraszamy do rejestracji elektronicznej za pomocą platformy eLearningowej.
Zapisy trwają do 15 października br.Zarząd Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Inżynier na miarę XXI wieku"

W dniu 2 listopada 2010 roku odbyło się pierwsze zebranie Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Inżynier na miarę XXI wieku". Na spotkaniu przeprowadzono wybory do zarządu koła.

Przewodniczącym został wybrany Pan Łukasz Skierkowski, student I roku kierunku Automatyka i Robotyka. Zastępcą Przewodniczącego została Pani Agnieszka Stojek, studentka I roku kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Termin kolejnego zebrania zostanie zaproponowany przez nowowybranego Przewodniczącego i zamieszczony na stronie projektu.
 
Aktualności
08.12.14    | Listy studentów którym przyznano stypendia motywacyjne w ramach projektu: „INŻYNIER NA MIARĘ XXI WIEKU”
Poniżej przedstawiamy listy studentów którym przyznano stypendia motywacyjne w ramach projektu: „INŻYNIER NA MIARĘ XXI WIEKU”
> Więcej
08.12.14    | Listy rankingowe studentów, którzy spełniają wymagania do otrzymania stypendium motywacyjnego w ramach projektu : „Inżynier na miarą XXI wieku”
Poniżej przedstawiamy listy rankingowe studentów, którzy spełniają wymagania do otrzymania stypendium motywacyjnego w ramach projektu :  „Inżynier na miarą XXI wieku”
> Więcej
01.12.14    | IV Międzynarodowa Konferencja „Inżynier XXI wieku” – harmonogram wraz z listą zgłoszonych referatów

W dniu 05 grudnia 2014 roku o godzinie 08:15 w sali L128 rozpocznie się IV Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Młodych Naukowców „Inżynier XXI wieku”.

> Więcej