IV Międzynarodowa Konferencja „Inżynier XXI wieku” – harmonogram wraz z listą zgłoszonych referatów PDF Drukuj

W dniu 05 grudnia 2014 roku o godzinie 08:15 w sali L128 rozpocznie się IV Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Młodych Naukowców „Inżynier XXI wieku”.

Poniżej przedstawiamy harmonogram wraz z listą referatów, które otrzymały pozytywne recenzje i zostały dopuszczone do druku.

Wszystkie osoby biorące udział w konferencji proszone są o przygotowanie plakatu wg wzoru umieszczonego na stronie konferencji. Istnieje możliwość wydruku plakatu, o ile zostanie on dostarczony na adres emailowy konferencji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do poniedziałku, do godz. 09:00.

 

 

 

Sala L 128

08:15 – 08:30
Otwarcie konferencji przez Dziekana WBMiI prof. dr hab. inż. Jacka STADNICKIEGO

08:30 – 09:10
Stanisław Ginda,
Prezydent European Association of Development Agencies (EURADA):
Pieniądze szczęścia nie dają ale … (finansowanie rozwoju przedsiębiorczości)
Tezy:
1. Innowacje lokomotywą rozwoju Europy
2. Pieniądz to nie wszystko
3. Regionalne systemy wsparcia MSP

09:15 – 09:55
dr hab. inż. Sławomir Gryś, Politechnika Częstochowska:
Aktywna termografia metodą badań nieniszczących w ujęciu interdyscyplinarnym.
Poszukiwany / poszukiwana: matematyk, informatyk, elektronik, ...

Sala L 120 Sala L 131

10:00 – 10:40
Vladimír Krutiš - ESI
ESI GROUP - Experts in Virtual Engineering for the Industrial World

10:00 – 10:20
Paweł Wróbel - ASTOR
Systemy sterowania odporne na awarie

10:45 – 11:25
Eduards Devels - DES ART
Środowisko Altair HyperWorks do symulacji MES

10:20 – 10:40
Tomasz Ziaja - ASTOR

Zastosowania robotów Kawasaki

11:30 – 12:10
Damian Dudło - KS Automotive
Tecnomatix - kompleksowe i  efektywne narzędzie do symulacji i optymalizacji procesów produkcyjnych

10:40 – 11:00
Paweł Firek - ASTOR
Wirtualizacja systemów IT

12:15 – 12:50
Maciej Kawiak - TRW

Era Inżyniera – dowiedz się jak pracuje inżynier w nowoczesnej firmie

11:05 – 11:45
Adrian KAPCZYŃSKI – Politechnika Śląska
NOT

12:55 – 13:15
Paweł ZIOBRO, Kinga KARETA COMAU Poland
Zapotrzebowanie rynku na produkty dążące do redukcji zużycia mediów

11:50 – 13:20
Jarosław GAWRON - CISCO
Ewolucja sieci LAN – od kabla koncentrycznego do Aplication Centric Infrastructure

13:25 – 13:55
Andriy Kerez, Cisco University Connection
Kariera w Cisco. Zainwestuj w przyszłość

 

11:00 – 13:45 Hol przed salą L 128
Sesja plakatowa / warsztaty / prezentacje

W trakcie trwania wykładów, jak i zaraz po zakończeniu, przed salą L 128 odbędą się prezentacje oraz warsztaty przygotowane przez zaproszone firmy.

Sala L128
13:45 – 14:00 Rozdanie nagród

Lista zgłoszonych referatów:

  1. Michał BAJERSKI, Opiekun naukowy: Andrzej MASNY
    Projekt i realizacja frezarki sterowanej numerycznie CNC
    Design and implementation of controlled numerically CNC  machines
  2. Oleksandra BAKAY, Opiekun naukowy: Yuriy LAKH
    Korzystanie z technologii personalizacji i ochrony w emisji kart płatniczych
    Using Protection and Personalization Technologies in Payment Cards Emitting
  3. Peter BARAN, Robert GREGA,  Opiekun naukowy: Robert GREGA
    Projekt dwumasowego koła zamachowego z perspektywy przyszłościowych układów napędowych
    Development of dual mass flywheel from the perspective of the future powertrain system
  4. A. Zh. BEISENBEK, A. K. KHASSENOV, Supervisor: B. R. NUSSUPBEKOV
    Technologia impulsów electrycznych do rozdrabniania związków krzemu
    The electric pulse technology of metallurgical silicon grinding
  5. Michał BILKOWSKI, Mariusz KÓZKA, Marcin PUCHAŁKA, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Niekonwencjonalne zastosowanie  Robota Mitsubishi RV-2AJ do gry w warcaby
    Unconventional use of mitsubishi RV-2AJ robot to the game of checkers
  6. Michał BUDREWICZ, Opiekun naukowy: Jarosław JANUSZ
    Wizualizacja pracy robota przemysłowego
    Visualization of  industrial robot work
  7. Michał BOGUSZ, Opiekun naukowy: Igor KURYTNIK
    Platforma mobilna z manipulatorem
    Mobile platform with manipulator
  8. Yanina DULISHKOVICH, Marina MAGA, Scientific supervisor: Vitaliy GERASIMOV
    Ulepszenie systemu pomiarowego do mierzenia parametrów obciążenia człowieka w odzieży roboczej z zastosowaniem mikrokontrolera
    Improving a sensor system for measurement  of force loadings parameters for  clothing using  a microcontroller
  9. Paulina GARLICKA, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Zjawisko sprężynowania powrotnego "springback" blach tłoczonych
    Springback effect in sheet metal forming
  10. Paulina GARLICKA, Robert MITORAJ, Opiekun naukowy:  Stanisław ZAWIŚLAK
    Obliczenie przełożenia przekładni planetranych metodami teorii grafów
    Graph-based ratio calculations of planetary gears
  11. Honorata GÓRNA, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Analiza wymiarowa i modelowanie w zastosowaniach inżynierskich
    Dimensional analysis and modeling  in engineering applications
  12. Aneta GRECKA, Opiekun naukowy: Józef MATUSZEK
    Analiza funkcjonalności oprogramowania zarządzania jednostką samorządową
    Analysia of the software funkctionality to menag the unit of local government administration
  13. Daniel JANCARCZYK, Opiekun naukowy: Igor KURYTNIK
    Światłolub - Robot podążający za światłem
    Light following robot
  14. Michał JĘDRZEJOWSKI, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Zagadnienie niskocyklowej wytrzymałości zmęczeniowej elementów maszyn
    Problem of low-cycle fatigue elements of machines
  15. D.Zh. KARABEKOVA, Supervisor Igor KURYTNIK, B.R. NUSSUPBEKOV
    Czujnik do monitorowania rurociągów do przepływu ciepła
    A sensor for monitoring underground heat pipelines
  16. Kinga KARETA, Paweł ZIOBRO, Opiekun naukowy: Dorota WIĘCEK, Paweł ZIOBRO
    Zapotrzebowanie rynku na produkty dążące do redukcji zużycia mediów
    Market demand for products to reduce media consumption
  17. Mateusz KÓSKA, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Określanie częstotliwości rezenansowych z wykorzystaniem wykresu campbell’a w dynamice wałów
    Methodology of determination resonance frequencies of gear shaft based on campbell’s diagram
  18. Krzysztof KRÓL, Opiekun naukowy: Igor KURYTNIK
    Line follower – robot mobilny
    Line follower – mobile robot
  19. Konrad KRUPA, Opiekun naukowy: Marek SZCZOTKA
    Analiza bębna wciągarki do instalacji riserów
    An analysis of a riser pull-in winch drum
  20. Łukasz KRYSTA, Opiekun naukowy: Stanisław ZAWIŚLAK
    Metro map drawing – correction options
    Rysowanie planu linii metra  -  opcje korekcyjne
  21. Paulo KULAKOV, Tatiana GNES, Supervisor: Vladimir KUCHERUK
    The radiofrequency identification systems of animals for stall milking machines
    Systemy radiowej identyfikacji zwierząt w maszynach dojących
  22. Robert LIS, Bogdan MEDWID, Opiekun naukowy: Igor KURYTNIK
    Diagnostyka termowizyjna – szybka, bezpieczna  i precyzyjna ocena stanu technicznego instalacji  i urządzeń elektrycznych w normalnych warunkach eksploatacji
    Thermal imager diagnosis - fast, safe and accurate assessment technical and electrical installations assessment in normal operating conditions
  23. Paweł MAGIERA, Tomasz MAZUR, Dawid ZGUD, Wojciech WALCZAK, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Budowa stacji pogodowej w oparciu o platformę Raspberry Pi
    Project of weather station on Raspberry Pi single-board computer
  24. Krzysztof MARKIEWICZ, Opiekun naukowy: Ewa FUDALEJ-KOSTRZEWA
    Analiza wyrównoważenia Silnika Toyota 4E-FE przy użyciu programu Autodesk Inventor
    Analysis of Toyota 4E-FE engine balance, using Autodesk Inventor
  25. Jerzy MARSZAŁEK, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Analiza dynamiczna dwustopniowej przekładni walcowej
    Dynamic analysis of two-stage cylindrical gear
  26. Robert MITORAJ, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Wprowadzenie w zagadnienie wysokocyklowej trwałości zmęczeniowej elementów maszyn
    Introduction to problem of high-cycle fatigue elements of machines
  27. Paweł MOL, Szymon PAWELA, Patrycjusz ZYZAŃSKI, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Wizualizacja parametrów mierzonych przez przetwornik Lumel P12P
    Visualization of parameters measured by the converter Lumel P12P
  28. Tomasz NEUMANN, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Obliczenia wytrzymałościowe kół zębatych walcowych na zatarcie metodą temperatury błyskowej – część pierwsza
    Calculation of scuffing load capacity of cylindrical gears. flash temperature method
  29. Tomasz NEUMANN, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Obliczenia wytrzymałościowe kół zębatych walcowych na zatarcie metodą temperatury scalonej – część 2
    Calculation of scuffing load capacity of cylindrical gears. integral temperature method
  30. Adam POTOCZNY, Damian WÓJCIK, Łukasz CZULAK,  Rafał BOROŃ, Szymon OPACH, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Malinowy dom - Projekt
    Raspberry house – Project
  31. Michał RAJWA, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Bezprzewodowa wymiana danych za pomocą układów NRF24L01+ z wykorzystaniem programowej maszyny stanów skończonych
    Wireless data exchange with NRF24L01+ module using finite state machine software
  32. Krzysztof RESZUTA, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Wyznaczanie sztywności zazębienia w przekładniach zębatych walcowych
    Identification of meshing stiffness in spur gears
  33. N.N. SHUYUSHBAYEVA, Supervisor  K. KUSSAIYNOV, M. STOEV
    Zastosowanie elektrohydraulicznego wiertła do wykonania instalacji wymiennika ciepła
    Application of electrohydraulic drill for heat exchangers
  34. Marcin SZOPA, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Symulacja pęknięć zmęczeniowych kół zębatych walcowych w systemie BEASY
    Simulation of fatigue cracks of cylindrical geared wheels utilizing BEASY system
  35. Krzysztof TEKIELA, Opiekun naukowy: Józef DREWNIAK
    Metoda Taguchiego w projektowaniu przekładni zębatych
    Taguchi method in design of gears
  36. Paweł TUCZNIO, Opiekun naukowy: Jacek RYSIŃSKI
    Projekt i wykonanie amplitunera sterowanego cyfrowo
    Design and realization of digitally controlled amplifier
  37. Matej URBANSKÝ, Jaroslav HOMIŠIN, Opiekun naukowy: Jaroslav HOMIŠIN
    Wykorzystanie czujników optycznych do pomiaru wielkośći drgań skrętnych
    Use of Optical Sensors for Measuring of Torsional Oscillation Size
  38. Marcin WIKTOR, Opiekun naukowy: Jarosław JANUSZ
    Budowa modelu fizycznego platformy  Stewarta-Gougha
    The construction of a physical model  Stewart-Gough platform
  39. Marcin WIKTOR, Michał BUDREWICZ, Adrian CHAŁUPKA, Opiekun naukowy: Marcin SIDZINA
    Bezuderzeniowa wymiana informacji w sterownikach PACSystems RX3i w systemie redundantnym
    Bumpless exchange of information drivers PACSystems RX3i with redundancy
  40. Marcin WIKTOR, Patrycjusz ZYZAŃSKI, Opiekun naukowy: Jarosław JANUSZ
    Wizualizacja pracy sortowni klocków  w programie InTouch
    Visualization of the blocks sorting in the InTouch
  41. Marcin WILCZEK, Supervisor: Stanisław ZAWIŚLAK
    Comparison of chosen graph coloring algorithms
    Porównanie wybranych algorytmów kolorowania grafów
  42. Ewelina ZEMANEK, Opiekun naukowy: Stanisław ZAWIŚLAK
    Library of procedures solving chosen graph theory problems
    Biblioteka procedur rozwiązujących wybrane problemy z zakresu teorii grafów
 
Aktualności
08.12.14    | Listy studentów którym przyznano stypendia motywacyjne w ramach projektu: „INŻYNIER NA MIARĘ XXI WIEKU”
Poniżej przedstawiamy listy studentów którym przyznano stypendia motywacyjne w ramach projektu: „INŻYNIER NA MIARĘ XXI WIEKU”
> Więcej
08.12.14    | Listy rankingowe studentów, którzy spełniają wymagania do otrzymania stypendium motywacyjnego w ramach projektu : „Inżynier na miarą XXI wieku”
Poniżej przedstawiamy listy rankingowe studentów, którzy spełniają wymagania do otrzymania stypendium motywacyjnego w ramach projektu :  „Inżynier na miarą XXI wieku”
> Więcej
01.12.14    | IV Międzynarodowa Konferencja „Inżynier XXI wieku” – harmonogram wraz z listą zgłoszonych referatów

W dniu 05 grudnia 2014 roku o godzinie 08:15 w sali L128 rozpocznie się IV Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Młodych Naukowców „Inżynier XXI wieku”.

> Więcej